Pompy ciepła Kostrzyn nad Odrą

dofinansowanie moje ciepłoProgram Moje Ciepło to program dopłat, który ma ruszyć w 2022 roku. Program ma oferować wsparcie dla powszechnego zastosowania ekologicznych pomp ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych, budynkach wielorodzinnych oraz ciepłownictwie. Dofinansowanie w ramach programu Moje Ciepło przewiduje dopłaty do zakupu i montażu pomp ciepła w nowych budynkach. Jakich dokładnie? Jaka będzie wartość dofinansowania? Jakie warunki będzie musiał spełnić inwestor, aby skorzystać ze wsparcia w ramach Mojego Ciepła?

Program Moje Ciepło

Zapowiadany program Moje Ciepło ma zachęcić właścicieli nieruchomości mieszkalnych do inwestowania w ekologiczne źródła ogrzewania. Chodzi tu konkretnie o wsparcie ogrzewnictwa indywidualnego i energetyki pro-konsumenckiej z zastosowaniem zeroemisyjnych źródeł ciepła w postaci pomp ciepła. Pompy ciepła są postrzegane jako ważny element rozwoju OZE w Polsce, dlatego też rząd podejmuje kroki związane ze zwiększeniem ich udziału w ogrzewaniu budynków.

Kto może liczyć na dofinasowanie Moje Ciepło?

Wiadomo już, że program Moje Ciepło będzie skierowany do osób fizycznych. Beneficjentami mają być właściciele i współwłaściciele nowych, jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Dofinansowanie będą mogli uzyskać na zakup oraz montaż pomp ciepła. Z dodatkowych środków skorzystają przede wszystkim inwestorzy decydujący się na budowę nowych domów o podwyższonym standardzie energetycznym. To pozwoli traktować program Moje Ciepło jako formę komplementarną do działającego już programu Czyste Powietrze. W ten sposób z dofinasowania będą mogli skorzystać zarówno właściciele modernizowanych obiektów mieszkalnych, jak i osoby decydujące się na zakup/budowę nowego domu.

Dofinansowanie Moje Ciepło – Pomagamy w dopełnieniu formalności

Inwestorów zainteresowanych wymianą starego urządzenia grzewczego na nowe, ekologiczne źródło ciepła, jak również inwestorów planujących wybór źródła ciepła dla nowopowstających obiektów budowlanych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Wspieramy Państwa w pozyskiwaniu dotacji i dofinansowania z programów rządowych. Wcześniej koncentrowaliśmy się na dofinansowaniu z programu Czyste Powietrze. Obecnie dodatkowo zajmujemy się dopełnianiem formalności w zakresie dofinansowania Moje Ciepło. Nasz Zespół śledzi wszelkie informacje dotyczące warunków uczestnictwa w programie oraz możliwych do uzyskania środków finansowych. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.