Pompy ciepła Kostrzyn nad Odrą

instalacja grzewcza

Korzystanie z pomp ciepła to zyskujące na popularności ekologiczne rozwiązanie, mogące poprawić energetyczne funkcjonowanie Twojego domu. Z każdym rokiem przybywa osób zainteresowanych wykorzystaniem technologii pomp ciepła na potrzeby ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych i wody użytkowej. By mieć pewność, że wybierasz najlepsze możliwe rozwiązanie warto sięgnąć po pomoc fachowców, którzy przeanalizują szczegółowo możliwości Twojej działki oraz panujące w jej pobliżu warunki energetyczne. 

Powietrzna pompa ciepła

Pompy ciepła powietrze-woda wykorzystują energię zawartą w powietrzu i transformują ją do postaci użytkowej. Są wybierane nie tylko do ogrzewania budynków mieszkalnych, ale także komercyjnych, w których nie ma możliwości montażu pompy gruntowej. W układzie pompy powietrznej znajduje się sprężarka odpowiedzialna za przemianę czynnika termicznego do postaci gazowej oraz skraplacz, który pobierane zaabsorbowane ciepło i oddaje je do obecnej w zasobniku wody.

Montaż pomp ciepła – województwo zachodniopomorskie

W porównaniu do pomp gruntowych oraz wodnych, pompy korzystające z powietrza są łatwe w instalacji i mogą być montowane w niemal każdym miejscu. Ich wydajność zależy przede wszystkim od temperatura powietrza na zewnątrz budynku. 

Mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego oferujemy możliwość wykonania planu oraz realizacji całej inwestycji, a także jej dopasowania do potrzeb konkretnego budynku. Nasi fachowcy są gotowi pomóc w ustaleniu optymalnego rozwiązania, które pomoże zmniejszyć wydatki na potrzeby ogrzewania, podnosząc zarazem standard ekologiczny Twojego miejsca zamieszkania lub pracy.